tu si môžete rezervovať -> Apartmány a ubytovanie v Chorvátsku

Aktívna dovolenka v Chorvátsku

Máte radi aktívnu dovolenku. Ak sa rozhodnete pre Chorvátsko ako dovolenkovú destináciu pre toto leto nemusíte sa iba vyvaľovať na pláži. Samozrejme ak chcete, nič Vám nebráni celý deň preležať na niektorej z najkrajších pláži. Ak sa rozhodnete pre aktívnu dovolenku v Chorvátsku, tu je zoznam aktivít, ktoré Vás čakajú v tejto obľúbenej dovolenkovej destinácii.

Čo všetko Vás čaká na aktívnej dovolenke v Chorvátsku
V chorvátsku je počasie veľmi príjemné a vhodné na športovanie už od mája do neskorého septembra. Obľúbené športové činnosti na dovolenke.
  • Tenis - Pri hoteloch nájdete tenisové kurty
  • Petanque - niekedy vyhľadávaný ako petang, v prímorských mestách nájdete aj petangové ihriská.
  • Cyklistické výlety - chorvátske pobrežie sa dá prejsť na bicykly. Prímorský vzduch a klíma je ideálna na športovanie.
  • Golf - Veľmi obľúbené sú golfové zájazdy do Chorvátska
  • Beh - radi beháte, nezabudnite si na dovolenku do batožiny pribaliť tenisky, najlepšie na behanie pri mori je ráno.
  • Plávanie - asi najdôležitejšie zo športov. Jadranské more je vďaka množstvu ostrovov v chorvátsku väčšinou veľmi pokojné, takže si na dovolenke dobre zaplávate. Ak si ešte k tomu rezervujete apartmán priamo pri pláži, môžete si zaplávať kedykoľvek počas dňa bez dlhých prechádzok k moru.
  • Potápanie - patríte medzi milovníkov potápania, aj v tejto prímorskej krajine si prídete na svoje. Nie je to síce Sharm el Sheikh v Egypte, ale aj v Chorvátsku nájdete množstvo krásnych miest na potápanie. Stačí si priamo v prímorskom meste na dovolenke vyhľadať miestnu potápačskú školu, alebo organizátora výletov a aj vy si prídete na svoje.
  • Turistika - ak sa chystáte na Makarskú riviéru, celá Makarská riviéra je obklopená pohorím Biokovo, do ktorého si môžete robiť turistické vychádzky. Z miest pri Makarskej ako Brela, Baška Voda, Podgora, Tučepi alebo aj Makarska vedú turistické chodníky na pohorie Biokovo. Medzi Tučepami a Makarskou je priamo pri mori krásna vyhliadka.

Prajeme Vám krásnu aktívnu dovolenku v Chorvátsku.

Žiadne komentáre: